sobota, 10 września 2011

Cytat

Zacytujmy klasyka (Darwi Odrade) w dobie szalejącej kampanii wyborczej:
"Przyczyną największej słabości rządu jest strach przed wprowadzeniem radykalnych zmian, pomimo że ich potrzeba jest jawnie widoczna"
oraz (również Darwi Odrade)
"Ogranicz się tylko do obserwacji, a stracisz orientację we własnym życiu. Można to przedstawić następująco: żyj najlepiej jak umiesz. Życie jest grą, której zasady poznasz, jeśli pogrążysz się w niej bez reszty. Inaczej utracisz równowagę i marnujesz szansę. Ci, którzy nie grają, często jęczą i narzekają, że szczęście ich omija. Nie chcą przyjąć do wiadomości, że sami mogą je stworzyć."
I tyle w temacie cytowania...

3 komentarze:

  1. Cytat 1 - Wielebna Odrade wytknęła tutaj największy minus demokracji - populizm rządów. Choć jak wiemy, nic lepszego dotąd nie wymyślono i będziemy jeść te kiełbasy wyborcze. Z drugiej strony Grecja pokazuje co się dzieje, jak rząd (pod naciskiem ale jednak) podejmuje "konieczne decyzje". Skoro rządy są z narodu, to może władza nie może podejmować decyzji przeciw niemu choćby miało to zepchnąć całość w przepaść? Wolność staje się karą i nauczką na przyszłość. Jak już jesteśmy przy postaciach z Diuny, to właśnie wspomniano już tu Leto "Tyran" II mając dar jasnowidzenia mimo wszystko dał się zrzucić w przepaść i tyle ze Złotej Drogi...

    OdpowiedzUsuń
  2. Cóż, Pająk, po prostu dziękuję za komentarz... Jest naprawdę niezły i przenikliwy.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń