piątek, 6 sierpnia 2010

Kolonizacja Kosmosu

Serce i umysł mężczyzny skłania się raczej ku rzeczom wielkim i słusznym: globalne ocieplenie, pomysł na kolonizację Kosmosu, jak naprawić Państwo Polskie itp. Można by rzec: mężczyzna stworzony jest do rzeczy naprawdę wielkich.
I z całą pewnością tak jest. Bo czym się różni od kolonizacji Układu Słonecznego posprzątanie łazienki, z której korzystają dziennie trzy kobiety (w tym jedna początkująca)? Zapewniam, że logistycznie jest to tak samo trudne przedsięwzięcie.
Takich trudnych przedsięwzięć z pewnością można wymienić więcej. Daleko więcej. Zmierzam więc najkrótszą drogą do tego, że życie żonatego mężczyzny jest po prostu pełne wyzwań. Nie: nudne, nie: schematyczne, nie: rutynowe. O nie! Pełne wyzwań, pułapek, tajemnic. Każdy dzień niesie tajemnicę. Każdego dnia coś mnie może zaskoczyć. Te trzynaście lat małżeństwa nie daje mi jeszcze monopolu na wiedzę. Każda chwila jest inna.
Pewnie, że można się teraz trochę pośmiać, skomentować złośliwie czy jakkolwiek bądź. Ale moje życie tak właśnie wygląda. Przez te wszystkie lata trwam w fenomenie miłości. Wszystkie te niecodzienne zdarzenia, które mnie zaskakują interpretuję przez pryzmat ofiarowania siebie. Każdego dnia, każdej chwili. Zrozumieć to pewnie tylko może ten, kto każdego dnia musi pielęgnować miłość, patrząc w oczy ukochanej kobiety.
Szarość dnia codziennego jest błogosławiona!

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skłaniamy się ku rzeczom większym a pomijamy mniejsze.
  Kobiety sa bardziej zorganizowane i zorientowane w życiu domowym. Ja jestem pełen podziwu jak moja żona ogarnia wszystko przy dwójce dzieci.
  Ja też daję radę ale chaos przy tym jest duuuzo wiekszy.
  W sumie stwierdzam, że pełen podziw należy się tym ,tórzy ogarniaja małe rzeczy niż tym od dużych.

  OdpowiedzUsuń
 3. no cóż nie ogarniesz rzeczy wielkich jeśli nie będziesz umiał ogarnąć małych rzeczy
  nie będziesz wierny w wielkich jeśli nie umiesz być wierny w małych
  a komentować poczynania Kobiety swojej to trzeba bardzo umiejętnie i śmiem twierdzić, że jest to sztuka tak trudna jak lądowanie wahadłowcem ;)

  OdpowiedzUsuń